Pokyny upravujúce podmienky prevádzky a vnútorného režimu Materskej školy Selce na obdobie od 15. 6. 2020 do konca školského roka 2019/2020

Pokyny rešpektujú plánované opatrenia a rozhodnutia úradov účinných od 15. júna 2020, a to opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR a Rozhodnutie ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Čas prevádzky MŠ Selce je určený na základe prerokovania v pedagogickej rade, rade školy, schválený zriaďovateľom od 06:30 do 16:30 hod.

Deti navštevujúce materskú školu budú navštevovať triedu, do ktorej boli zapísané na začiatku školského roka.

Zákonný zástupca:

• Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko–epidemiologických opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy, počas pobytu v šatňovom/vstupnom priestore materskej školy a pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).
  • Minimalizuje čas zdržiavania sa osôb sprevádzajúcich deti do materskej školy vo vonkajších a vnútorných priestoroch.
  • Nezdržuje sa so svojimi deťmi pred ani v okolí MŠ.
  • Dodržiava pokyny riaditeľa materskej školy, ktoré upravujú podmienky a vnútorný režim na obdobie do konca školského roku 2019/2020.
  • Odovzdáva dieťa pedagogickému zamestnancovi materskej školy.
  • Predkladá pri prvom nástupe dieťaťa do materskej školy, alebo po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako tri dni písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (príloha č. 2, Školský poriadok COVID-19.pdfpdf súbor).
  • Sprevádzajúca osoba zabezpečí umiestnenie rezervného rúška svojho dieťaťa do jeho skrinky.
  • Nenosí dieťaťu do MŠ - zubnú pastu, zubnú kefku, uterák;
  • Prinesie dieťaťu do MŠ - posteľnú bielizeň -výmena 1x za dva týždne; pyžamo - 1x za týždeň.
  • Rešpektuje pravidlá stanovené riaditeľkou materskej školy a dieťa nenosí žiadne hračky ani iný materiál z domáceho prostredia do materskej školy.
  • V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je dieťa zo školy vylúčené.

Prevádzka MŠ v čase letných prázdnin:

• JÚL – prevádzka v prevádzke od 01.07. do 31. 7. 2020
  • AUGUST – prerušená prevádzka od 03.08. do 28. 8. 2020 (čerpania dovoleniek, dezinfekcia priestorov MŠ)
  • Nástup detí do MŠ je 2. 9. 2020