Informácie k zápisu detí do Materskej školy Selce - šk. rok 2021/2022

Vzhľadom k aktuálnej situácii v súvislosti so šírením infekcie COVID-19 a v súlade s rozhodnutím MŠVVaŠ SR, riaditeľstvo MŠ SELCE zasiela nasledovné informácie k zápisu detí do Materskej školy Selce, Selčianska cesta 114, 976 11 Selce:

zápis detí bude prebiehať v termíne

12. mája 2021 od 08:00 - 11:30 hod. a od 13:00 do 16:00 hod.

k zápisu je potrebné vypísať tlačivo ŽIADOSŤ O PRIJATIE DIEŤAŤA NA PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE
pdf súboržiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie

Zákonný zástupca dieťaťa pri podaní žiadosti o prijatie dieťaťa do MŠ postupuje nasledovne:
  1. Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa bude prebiehať bez osobnej prítomnosti detí.
  2. Rodič môže podať žiadosť:
  • osobne (v materskej škole s dôrazom na dodržiavanie aktuálnych hygienicko-epidemiologických opatrení,
  • poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy,
  • e-mailom (odoslaním naskenovaného tlačiva – riaditelka@msselce.sk)
  • elektronickým podaním doručeným do elektronickej schránky materskej školy
  1. Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast je potvrdením jeho zdravotnej spôsobilosti absolvovať predprimárne vzdelávanie. Súčasťou potvrdenia je povinný údaj - potvrdenie o očkovaní (očkované/neočkované dieťa).
  2. Prijatie dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami si vyžaduje predloženie vyjadrenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.
Podmienky prijatia dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do MŠ Selce:
  • Do MŠ sa spravidla prijímajú deti od 3 do 6 rokov. Mladšie dieťa môže byť prijaté vo výnimočnom prípade. Poradie podania žiadosti nerozhoduje o prijatí dieťaťa do MŠ.
  • Podľa § 3 ods. 2 Vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z.z. o materskej škole v znení vyhlášky 308/č. 2009 Z.z. sa prednostne prijímajú deti, ktoré:
    a) dovŕšili piaty rok veku (k 31.8.2021 a od 1.9.2021 plnia povinné predprimárne vzdelávanie)
    b) deti pokračujúce v plnení povinného predprimárneho vzdelávania (nedosiahli školskú spôsobilosť)
  • Dieťa v kalendárnom roku dovŕši tri roky (postupnosť od najstaršieho po najmladšie dieťa).
  • Uprednostňujeme súrodencov detí, ktoré už materskú školu navštevujú a dovŕšia tretí rok veku v kalendárnom roku 2021
  • Ostatné deti podľa voľnej kapacity materskej školy.
Dieťa by malo pri nástupe do MŠ ovládať:
  • základné hygienické návyky (používanie WC - nepoužíva plienky, umývanie a utieranie rúk, česanie, používanie vreckovky,);
  • samostatne jesť (používať lyžicu) a piť z hrnčeka;
  • malo by byť pri obliekaní aktívne (nie je nevyhnutné, aby sa vedelo celkom samé obliecť, vyzliecť, uviazať si šnúrky);
  • má si poznať svoje veci;
  • malo by sa vedieť na určitý čas zaobísť bez rodičov.

ROZHODNUTIE O PRIJATÍ/NEPRIJATÍ dieťaťa na predprimárne vzdelávanie pre šk. rok 2021/2022 vydá riaditeľka školy do 15. júna 2021.

V prípade potreby bližších informácií k zápisu nás kontaktujte prostredníctvom emailu: riaditelka@msselce.sk
alebo tel.: 048/41 812 21.